Kreslení pravou mozkovou hemisférou I
základy kresby a portrét dle předlohy

Pamatujete si, jak jste postávali nad ojedinělým spolužákem, či spolužačkou, která ve třídě vynikala tím, že umí krásně kreslit? Na našem kurzu zjistíte, že krásně kreslit se může naučit každý z nás.

Stačí dva dny příjemně strávené v kolektivu stejně naladěných lidí a odnesete si s sebou domů velice krásné obrázky, tým se budete moci chlubit.

První den se budeme přenášet z levé mozkové hemisféry na pravou jednoduchými technikami a postupně se seznámíte s pohledem, který je „běžným“ lidem cizí. Naučíte se vidět očima kreslíře a postupovat budeme krok po kroku od celku k liniím a hranám, prostorům, světlu a stínu. Veškeré nové dovednosti vidění potrénujeme na několika jednoduchých obrázcích.

Druhý den veškeré poznatky znovu potrénujeme a vyzkoušíme také na kresbě portrétu podle fotografie.

Atelier Mozaika byl průkopníkem této metody v České republice a kurzy pořádá již více, než deset let. Dosud jsme jediný, kdo nabízí intenzivní výuku 8-9 hodin v sobotu i v neděli. Jsme tým pěti mladých..-)) lektorů, kteří kreslení a malování milují a stále nejvíce nás těší, když odchází všichni z kurzu nadšeni. Rozdávat radost je ta nejhezčí práce, která se nám stala.

„Dodnes mě nepřestalo bavit sledovat, jak pomocí důmyslných cvičení mozek koordinuje ruku a naopak v rámci tohoto kurzu kreslení a každý účastník dělá neuvěřitelné pokroky. Mozek a lidský potenciál mě zcela pohltil. Lektor této metody by měl mít také velkou empatii vůči každému jednotlivci a nevnímat práci pouze jako výuku kreslení. V tomto směru doporučujeme pozornost při výběru, u koho se rozhodnete kurz absolvovat. Dle mého názoru, ani kurz o menším počtu než 18 hodin za víkend není možné poskytnout v plnohodnotné a původní kvalitě.“ doporučuje Pavla Macháčková

Na kurzu se naučíte:

Základy kresby tužkou včetně stínování, které můžete aplikovat na veškerou reálnou kresbu včetně zátiší a portrétování.

Dozvíte se mnoho zajímavých informací o tom, jak pracují hemisféry, a tedy něco nového o našem mozku tak, jak jej ještě neznáte. Pochopení se vám otevřou nové možnosti nejen v kreslení, ale také v jiných oblastech vašeho života.

Pokud budete mít kvalitní fotografie, můžete druhý den kreslit někoho z rodiny a poté mu dát obrázek jako dárek. V tomto případě je nutná konzultace předem, pokud chcete mít jistotu, že je obrázek pro výuku vhodný.