Kreslíme pastelkou

Pastelky jsou na první pohled úplně obyčejný nástroj vhodný především do základních škol. Jen málokdo však tuší, že jsou to nedoceněné čarodějky, s jejichž pomocí vykouzlíte nádherné obrázky.

Musíte však vědět, jak s nimi pracovat. Obyčejné barvení bude vždy vypadat neprofesionálně a lacině. Pastelky umožňují vykreslit vše do sebemenšího detailu, dají se nádherně vrstvit a poté září jako naše oblíbené dětské krasohledy. Zjistíte, že nemusíte nutně běhat do obchodu kupovat další a další odstíny pastelek, protože se na kurzu naučíte, jak se pastelky kombinují a míchají a tedy vytvářejí nové a nové odstíny. Pastelka je velmi dostupný a cenově nenáročný materiál, který můžete mít kdykoli po ruce a přesto můžete vytvářet i díla velkých formátů.

Pro účast na kurzu Pastelka není nutné absolvování žádných předcházejících kurzů. Pokud již však nějaký kurz tužkou u nás máte za sebou, zkušenosti se projeví i na výsledku Vašich dalších obrázků.

Pokud budete mít chuť a zbyde Vám trochu času, můžete dostat v rámci tohoto kurzu i malou ochutnávku toho, jak se pracuje s akvarelovými pastelkami. Můžete si také přinést barevnou fotografii Vašeho domácího mazlíčka nebo někoho blízkého, obrázek rozpracovat a pokud jej nestihnete v rámci kurzu, lektor Vám vysvětlí, jak přesně dokončit obrázek doma.

Ukázky a klik do galerky pro více obrázků