Akvarel a akvarelová ilustrace
(semestrální výuka)

Tato krásná a jemná výtvarná technika okouzlí snad každou duši a to jak uměním nepolíbenou, tak i náročnějšího diváka.

Její kouzlo spočívá v použití transparentních barev, nanášených s lehkostí jisté ruky a předem promyšleného procesu tvorby. K tomu, abychom se dopracovali k výsledku naší vize, je zapotřebí prozkoumat mnohé vlastnosti a procesy, které tuto techniku provázejí. Musíme probádat a vyzkoušet, co se odehrává s papírem, přidáme-li do něj vodu a pouze vlastními zkušenostmi jsme schopni objevit, jak se chovají barvy v mokrém a suchém podkladu. Tedy z počátku u nezkušeného akvarelisty má jen málo z tvorby pod svou kontrolou, a proto se může tato technika jevit jako náročnější oproti jiným. Další nevýhodou akvarelu je fakt, že se nedají tak snadno provádět korekce chyb, jako je tomu například u akrylové nebo olejové malby.

Pokud ale tyto překážky budeme vnímat jako dobrodružnou cestu za odhalením tajemství akvarelové malby, čekají nás krásné zážitky plné překvapení a dalších emocí, což je na celé tvorbě to nejkrásnější. Pod vedením našich profesionálních lektorů prozkoumáte všechny procesy a budete se tou nejsnadnější formou a nejrychlejší cestou posouvat ve vašich dovednostech.

Dobrodružné povahy naopak můžou mít pocit, že se v této technice našli na první pokus a jsou schopni si její zvláštnosti vychutnávat od samého počátku.

V semestrálním kurzu se naučíme všechny potřebné dovednosti pro zvládnutí akvarelu jako výtvarné techniky. A protože tato technika nejde uplatnění v mnoha oborech, obohatíme své dovednosti o základy ilustrace v kombinaci s akvarelem.

V první řadě projdeme teorii barev, jejich míchání, vytváření barevných tónů a kombinací, provedeme vás škálou barev teplých i studených, pleťovky a další. Naučíme Vás pracovat s velkou i malou paletou odstínů tak, abyste byli schopni akvarelem malovat i na cestách s malou cestovní sadou.

Naučíte se lépe vnímat světla, stíny i odlesky, linie, hrany, přechody. Celý jeden obrázek si namalujeme lavírovanou technikou, aby se vám dostala pod kůži. Pomocí jedné barvy a jejím rozředěním dosáhneme velké škály valérů, které dodávají obrazům hloubku.

Naučíme vás techniku mokré i suché malby se všemi jejich optickými vlastnostmi.  Například jak dosáhnout absolutně perfektního a jasného ohraničení a jak naopak docílit postupného barevného přechodu či rozptýlení. K teorii patří také seznámení s papíry – jakou volit gramáž, texturu a jeho absorpční schopnosti, dále vám vysvětlíme, jaké používat štětce, abyste už nikdy nemuseli být bezradní ve výtvarných potřebách a vždy s naprostou určitostí věděli, po čem sáhnout.

Doporučujeme, abyste po absolvování našeho kurzu zavítali na nějakou výstavu akvarelových prací. Uvidíte, jak budete rozumět vystaveným obrázkům a na pouhém základě, že si obrázek prohlédnete, budete umět promyslet, jak by se při malbě mělo postupovat. Vystavené práce Vám budou podnětnou inspirací zkoušet a akvarelem pracovat i doma. U nás akvarelu porozumíte, dostatečně si jej osaháte a vyzkoušíte a pokud si ho zamilujete, můžete se domluvit u nás na pokračování.

Ilustrace

Je taková doprovodná kresba k textům, která jej činí srozumitelnější nebo přitažlivější.  Velmi často se s ní setkáváme v knihách, časopisech, reklamách a podobných oblastech. Ilustrace nemusí být dělána vždy jako velké umění, poněvadž vždy oživí i obyčejné přáníčko, pohled nebo náš deník.

V rámci tohoto kurzu si vyzkoušíte zpracovat několik ilustračních témat od jednoduchých dekoračních motivů po vlastní ilustrační návrh na téma. Ukážeme vám krok po kroku cestu, jak přesáhnout svoje dosavadní schopnosti ve volné tvorbě a po této cestě vás také s laskavostí provedeme. Budete mít radost z objevování svého osobitého stylu.

Ničeho se nebojte, od toho, abyste to zvládli, jsme tu my. 🙂

Na kurz s sebou nepotřebujete nic, kromě vašeho odhodlání.  První krok je nejtěžší, pak už jde vše samo. U nás je vše radostná zábava.

Akvarelová ilustrace je součástí našeho kurzu akvarelového kurzu v semestrální výuce, poněvadž tam máme k dispozici 10 lekcí po třech hodinách a stihneme tak oboje. Do víkendového kurzu Tajemství akvarelové malby bohužel není možné Ilustraci zahrnout a proto je pro víkendové kurzy vypsaná jako samostatný kurz. 

Zákazníci všech našich kurů Akvarelu mají možnost se zdarma zúčastňovat malování akvarelem venku i v kavárnách, které pořádáme pravidelně každé tři měsíce. Nevyjdete tak nikdy ze cviku, zapojíte se do skupiny stejně naladěných lidí, vytvoříte si okruh nových přátel. Budete mít profesionálního lektora z našeho týmu k dispozici, který vám vždy rád poradí a poskytne konzultaci. Počet kurzů zdarma není nijak limitovaný. Stačí sledovat naše stránky a kdykoli se přihlásit. Rezervace míst je nutná.

Navíc od nového roku (možná dříve) od nás získáte zdarma přístup do aplikace s foto a videonávody, jak se co kreslí a maluje akvarelem. V současné době zaplňujeme kategorie kresba tužkou PMH I a II, Akryl a Pastel. Naší snahou je pomoci všem našim účastníkům v kresbě i malbě v domácím prostředí bez naší osobní účasti, aby snadno pokračovali, v čem jsme společně začali.

Těšíme se na Vás.

CENA


• 4 990 Kč
• 10 lekcí – každá lekce má tři hodiny
• 30 hodin výuky za semestr

CO VÁS ČEKÁ:

 • Setkáte se se stejně naladěnými lidmi.
 • Pečovat o vás budou laskaví a milí lektoři.
 • Strávíte svůj čas v přátelské atmosféře.
 • Odnesete si domů nádherné obrázky. 
 • Již první obrázek bude krásný. 
 • Každý další obrázek bude ještě krásnější.
 • Veškeré materiály a pomůcky jsou v ceně.

STÁT SE MŮŽE POUZE:

 • Naučíte se krásně malovat, i přestože jste úplní začátečníci a budete z toho mít velkou radost
 • Ti, co už malovat umí, se posunou na profesionálnější úroveň 
 • Kurz vás naplní nebo zcela pohltí a posune velkým směrem
 • Zjistíte, že máte další dary – talent