Kurz dějin umění

SEMESTRÁLNÍ VÝUKA v Praze

Jacob_Hoefnagel_-_Orpheus_Charming_the_Animals_-_Google_Art_Project

INFO:

Cena: 2 490 Kč
9 přednášek po 90 minutách
v pravidelných týdenních intervalech

✔️ Cena za hod. 184 Kč

✔️ Káva, čaj a sladké pohoštění v ceně

✔️ Předplatné dvou semestrů sleva 10%

TERMÍNY:

Semestr začíná druhý týden v září (možné vstoupit i v průběhu)

ČTVRTEK / 17:45 – 19:15
pravidelně každý čtvrtek 9 týdnů

Adresa konání kurzu: V těsné blízkosti metra Anděl – Ateliér Mozaika, Jindřicha Plachty 30, Praha 5

Pokud se Vám u nás bude líbit a my věříme, že ano, pak jako poděkování za stálou docházku můžete zdarma docházet na kurz Dějiny umění. Ty se konají pravidelně každý týden. Za každé dva semestry jakéhokoli kurzu kresby a malby, které máme v nabídce, získáváte semestr kurzu Dějiny umění zdarma. Celkem můžete ušetřit téměř 5000,- korun. U nás přednášky o dějinách vůbec nejsou nudné a zahrnují i komentované návštěvy kulturních památek nebo výstav. 


Kde vznikla olejová barva, proč se z post antického umění vytratil realismus, jaký je rozdíl mezi italskou a zaalpskou renesancí, kde se zrodila barokní nabubřelost, kterou brzy vystřídala krize umění a co jí z ní vyvedlo?

Dějiny umění jsou stejně jako dějiny obecně plné kontroverzí a otázek. Na některé odpověď známe a na některé se je již nikdy nedozvíme. Umění nám však více než slova poskytuje pocit.

22290215881_9b42cb2362_b
16238731173_1c3f55b992_b
art-columbus-ferdinand-of-aragon-photo

Pojďme společně prožít při pohledu na díla mistrů emoci, kterou nám svými artefakty chtěli předat, ale povězme si zároveň příčiny, průběh a důsledky vzniku jednotlivých výtvarných uměleckých děl, jejich kulturní kontext i dějiny uměleckých slohů. Pomohou nám k tomu další vědy jako například ikonografie, archeologie, psychologie, politologie a další.

Kurz je určen nejenom zájemcům, kteří jsou sami aktivními profesionálními tvůrci, ale i těm, kteří výtvarné činnosti zahrnuli do svého života jako krásné hobby. Kurz je také vhodný jako skvělá příprava na studium uměleckých oborů a pro širokou veřejnost různé věkové kategorie, která se chce dozvědět něco více o historii  specifické vědy zkoumající kulturní a společenské prostředí člověka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
st-petersburg-hermitage-russia-museum-history-interior
neptune-sculpture-fountain-marble-sculpture

Jedno až dvousemestrální kurz je koncipován chronologicky od starověku po současnost s podrobnějším důrazem na specifická období a umělce.  Pozornost je věnována všem druhům umělecké činnosti, od architektury přes sochařství, malířství, kresbu, grafiku a umělecké řemeslo, až po design a fotografii. Výklad kurzu je doprovázen bohatým obrazovým materiálem na projekční technice.

Součástí kurzu jsou možné i návštěvy pražských městských čtvrtí, památek, galerií a muzeí s ohledem na probíraná témata, kde budeme problematiku diskutovat přímo s artefakty po boku. Vysvětlíme si barevnou symboliku a ikonografii gotického umění přímo v Anežském nebo Emauzském klášteře, projdeme se funkcionalistickou čtvrtí Baba a v případě zájmu navštívíme Národní či jinou pražskou galerii.

Tak doražte i přes pravdivé tvrzení velkého Sokrata že,

„Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít.“

LEKTORKA – Petra Juráčková

stažený soubor (1)

Umění všeho druhu koluje v žilách Petry Juráčkové, divoženy s kořeny v Podkrkonoší. Jejím rajónem je 19. a počátek 20. století.  Absolventka dějin umění na Univerzitě Palackého v Olomouci, má v hledáčku konkrétně umělecké řemeslo a průmyslovou architekturu. Na lekcích dějin umění bere návštěvníky kurzu do terénu a hlasem zkušené průvodkyně jim předává informace přímo na místě. Můžete od ní tedy čekat spoustu zážitkových hodin a výletů, které si Petra pro svoje studenty pečlivě připravuje.

Sedět v parku a kreslit jako impresionisté nebo se vydat na průzkum do etnografického muzea nasát trochu atmosféry jako kubisté? Tahle hravost je jí vlastní, stejně jako univerzální přístup k umění, kde ovládá od malby přes grafiku a vyšívání až po umění libých tónu. Její srdcovkou je totiž hudba, kterou propojuje s výtvarnem pomocí videoartu a hlavně svojí kapely Ima Teva.  V ateliéru téhle multimediální umělkyně můžete čekat inspiraci přírodou, návrat ke kořenům, překračování hranic všech směrů a žánrů a čistou radost z tvorby.

Galerie kurzu „DĚjiny umění“

Objednávkový formulář

Přihlásit se na semestrální (denní) výuku
    *Jméno
    *Příjmení
    *Email
    *Telefonní číslo

 

Objednávky přijímame e-mailem na info@ateliermozaika.cz.

+420 720 153 747  / +420 725 534 523 +420 720 153 507 / +420 724 583 331


Prosím, akceptujte naší pracovní dobu od 10:00 do 18:00 hodin.

NAŠE PORTFOLIO