Letní dovolená u vody s malováním se vrací i v roce 2023 a těšíme se na tebe! Užij si nezapomenutelnou dovolenou se svými blízkými v srdci krásné brdské přírody a ponoř se s námi do kouzelného světa barev. Zdokonal se v technice kresby pastelem, akvarelu nebo akrylové malby na plátno a připoj se k tvůrčí skupině lidí, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu. Přihlaš se ještě dnes! Kapacita je omezená a obvykle se rychle zaplní.

TĚŠIT SE MŮŽETE NA TYTO TECHNIKY

Pastelem snadno a krásně  Jemné doteky tvých prstů v prachu zářivých pigmentů. Práce s neobyčejně krásnými pastely je až dojímavě hravá a snadno zapomeneš na zbytek světa. Krása pastelů je dostupná i tobě, i když vůbec neumíš kreslit. Pojďme společně krůček po krůčku objevovat teorii barev v praxi, začínajíc od tvých prvních nesmělých tahů. Vybráním vhodných předloh ti pomůžeme tvořit nádherné obrazy a postupně získáš jistotu. Náš kurz je vhodný jak pro úplné začátečníky, tak pro mírně pokročilé. Pokud jsi již absolvoval/a náš kurz pastelů, klidně se přidej k nám znovu. Tento koncept kurzu bude rozvíjet tvé současné dovednosti.

Tajemství akvarelové malby – svěží lehkost průsvitných barev, pod kterými dýchá papír. To je pravé kouzlo akvarelu. Na našem pobytovém kurzu se naučíš ovládat nevyzpytatelné chování mokrého papíru a rozpíjejících se barev. Kromě osvojení techniky akvarelové malby budeme hledat inspiraci a techniky pro rozvoj kreativních nápadů. Tvoje tvorba bude originální a bude mít příběh. Budeme stylizovat obrázky a inspirace z předloh nám pomůže rozvíjet vlastní osobní styl.

Kreativní akvarel (skicář)  V experimentálním kurzu se zaměříme na práci s akvarelovým skicákem, což bylo s velkým úspěchem vyzkoušeno účastníky minulého ročníku malování v Brdech. V kreativním kurzu budeme zkoumat různé akvarelové ilustrační techniky a pracovat s různými médii. Můžeš se přihlásit hned teď!

Experimentální akvarel  –  na našem experimentálním kurzu akvarelu začíná skutečné dobrodružství. Prozkoumáme různé akvarelové techniky, budeme pracovat s různými médii a rozvíjet naši práci s akvarelem. Naučíme se nebojovat experimentovat a přidávat do našeho uměleckého procesu další kreativní nástroje. Postupně se naučíme malovat akvarelem od samých základů a posuneme se až k extrémně svobodnému procesu tvorby. Kombinovat budeme akvarel s barevnými inkousty, tuší i akvarelovým uhlíkem. Inspirace je nekonečná a naučíme se ji hledat všude kolem nás.

Ilustrace krásných tváří  –  kurzu ilustrace krásných tváří už nikdy nebude obtížné nakreslit obličej. Naučíme se jednoduše ovládat proporce, aby obličej vždy vypadal úžasně. Použijeme různá média a techniky, abychom vytvořili půvabné rysy, jiskru v oku, tóny pleti a stínování. Budeme kreslit různé tvary očí, nosů a rtů a naučíme se měnit výraz nebo charakter. Po skončení kurzu budete schopni malovat nádherné tváře a skládat je do atraktivního barevného pozadí. Přijďte a nechte se vést, uvidíte, jaké tvůrčí skvosty se ve vás skrývají, i když jste nikdy předtím nemalovali.

Malování akrylem na plátno  –  vyzdvihujeme jeho všestrannost, pohodlné použití a dostupnost, což jej řadí mezi nejoblíbenější techniky. Akrylové barvy mají unikátní vlastnosti, jako je rychlé schnutí, široká paleta pigmentů, schopnost ředění vodou, snadné vrstvení a mnoho dalších, což z nich činí vhodnou volbu jak pro profesionální umělce, tak pro začátečníky. S jejich nekonečnou variabilitou můžete vytvářet silnější a pastózní vrstvy, nebo naopak přidat více vody a dosáhnout transparentních efektů podobných akvarelu. Připravte se na dovolenou plnou barevného dobrodružství, kde každá kompozice bude jedinečná. Naučíte se míchat vlastní barevné palety a objevíte možnosti osobitého pohledu na malované objekty. S akrylem zažijete pocit svobody a vydáte se na vlastní tvůrčí cestu.

12804356-9f9d8e

Do hotelu Ermi se vracíme již počtvrté, protože je skvěle umístěn nedaleko Prahy a přesto uprostřed krásné přírody. Mají prvotřídního kuchaře, který vždy zajišťuje skutečný gastronomický zážitek a splní i nejnáročnější dietologické požadavky všech účastníků. Hotel je vždy jen náš a cítíme se tu prostě dobře. V parných dnech se osvěžíme v bazénu s mořskou solí po vyčerpávající tvorbě a poté můžeme pokračovat ve výtvarné praxi. Pro inspiraci můžeš vyrazit do nádherné brdské krajiny v okolí hotelu a pokud preferuješ koupání v přírodě, máš možnost navštívit nedaleký přírodní lom. Za slunečných dní malujeme pod širým nebem nebo v otevřeném altánku. V případě špatného počasí je k dispozici vnitřní salónek.

Všechny potřebné pomůcky jsou zahrnuty v ceně a přivezeme je přímo na kurz. Stačí, když si přibalíš dobrou náladu, chuť tvořit a tvrdé desky formátu A3, které budou sloužit jako podložka pro malbu a hotové výkresy.

20191001_175533
Termíny:
16.7. - 21. 7. 2023 - Experimentální akvarel (Pavla)
16. 7. - 21. 7. 2023 - Ilustrace krásných tváří (Pavla)
13. 8 - 18. 8. 2023 - Pastel (Pavla)
13. 8 - 18. 8. 2023 - Akryl (Klára)
 • Plná penze dospělý: 11 950 Kč
 • Polopenze dospělý: 10 750 Kč
 • Plná penze dítě (2-10 let včetně): 10 200 Kč
 • Polopenze dítě: (2-10 let včetně): 9 450 Kč

(Poznámka: Cena je včetně kurzovného. Dětská cena se vztahuje pouze na děti od 2 do 10 let ubytované v pokoji se dvěma plně platícími osobami. Starší děti platí plnou cenu. Děti do 2 let zdarma bez nároku na lůžko..)

Co můžeš od kurzu očekávat

 • naučíš se kreslit krásné tváře, postavy, nebo floristické ilustrace (téma je vždy u kurzu uvedeno)
 • vhodné i pro úplné začátečníky
 • vydáme se cestou kreativity, inspirace a barev
 • vydáme se cestou kreativity, inspirace a barev
 • přestaneš se bát a začneš svobodně malovat
 • odpočineš si a načerpáš energii
 • seznámíš se s novými lidmi
Počet osob: 1

Naši lektoři

12

Pavla je tvůrkyní všech osobitých koncepcí, které u nás naleznete a neustále hledá nové cesty a východiska, jak šířit své výtvarné poslání. Energická žena, která vás svým entusiasmem vtáhne do výtvarného světa, ze kterého už není cesty nazpět. Pavla ve svých hodinách nabízí zcela komplexní přístup k dané technice od teorie, praxe, historie a přidává jakési spirituální cosi navíc. A tato přidaná hodnota od mistra svého oboru činí z jejích hodin vskutku jedinečný zážitek.

Снимок экрана 2022-01-10 в 13.56.13

Klára je absolventkou Přírodovědecké fakulty UK a výtvarného oboru na Týnské škole v Praze. I přes to, že je kreslení a malování Klářinou přirozeností, snažila se skrze svá studia a pracovní specializaci tomuto zaměření uniknout. Osud ji však vždy zavedl zpět k výtvarné práci. Nakonec pochopila, že nemá cenu se bránit a tvorba se stala její důležitou životní náplní. Klára je součástí naší Mozaika party od roku 2018 a lektorování je pro ní činnost, která ji neustále přináší nové podněty a poznatky.

Снимок экрана 2022-01-10 в 13.57.09

Dana umí s tužkou kouzlit již od malička. Nic Danině tužce neuniklo –  dveře, stěny a každý cár papíru sloužily k jejímu tvoření. Tato vášeň ji provází celým životem a dovedla ji až k nám do ateliéru, kde vás seznámí s oblíbenou technikou kreslení pravou mozkovou hemisférou. Na metodě kreslení pravou mozkovou hemisférou je Daně sympatické zejména to, že díky výsledkům, kterých dosahují i začátečníci, poskytuje dostatečnou motivaci u kreslení vydržet a dále se zlepšovat.

Tady se můžete podívat, jak se nám dařilo minulý rok

Galerie ilustrace krásných tváři a postav

Podívej, co o nás napsali