fbpx

Letní dovolená u vody s malováním se pro velký úspěch vrací i v roce 2022. Pojeďte s námi objevovat krásy brdské přírody a zdokonalit se ve výtvarných technikách kresby a malby. Přizvěte své známé, kamarády nebo příbuzné, ať se k naší jedinečné dovolené s malováním připojí také a získáte navíc online Kurz hravé ilustrace. 

Těšit se můžete na tyto techniky:

Kreslení pravou mozkovou hemisférou s lektorkou Danou Mikulcovou (17.07. – 22.07.2022 a 21.08. – 26.08.2022) – nejoblíbenější kurz mezi lidmi, kteří o sobě tvrdí, že nakreslí stěží jen sluníčko a chtějí v sobě objevit skryté schopnosti. Během velmi krátké doby dosáhnout obrovského úspěchu nejen úplným začátečníkům, ale i těm, kteří nedrží tužku poprvé v ruce. V průběhu kurzu se od jednoduchých linek přesuneme hravou a velmi zajímavou formou ke kresbě různých reálných věcí až ke kresbě portrétu. Reálné věci nebudeme kopírovat z tištěných předloh. 

Снимок_экрана_2022-01-06_в_16.46.30-removebg-preview

Pastelem snadno a krásně s lektorkou Klárou Koldovou (10.07. – 15.07.2022, 14.8 – 19.8.2022 a 21.08. – 26.08.2022) – jemné doteky prstů v prachu zářivých pigmentů. Práce s neobyčejně krásnými pastely je až dojímavě hravá a člověk snadno zapomene na zbytek světa. Krása pastelu je dostupná i tomu, kdo vůbec kreslit neumí. Krůček po krůčku vás povedeme od prvního nesmělého šrafu k hlubšímu poznání teorie barev v praxi.  Volbou vhodných předloh vám pomůžeme tvořit nádherné obrazy a postupně získáte jistotu. Vhodné pro úplné začátečníky i mírně pokročilé. Pokud jste již náš kurz Pastelu absolvovali, můžete klidně jet s námi. Tento koncept kurzu bude rozvíjet vaše současné dovednosti. Více info o tomto kurzu ZDE.

Tajemství akvarelové malby s lektorkou Pavlou Macháčkovou (10.7.- 15.7.2022) – svěží lehkost průsvitných barev, pod kterými dýchá papír. To je to pravé kouzlo akvarelu. Na našich kurzech zkrotíte nevyzpytatelné chování mokrého papíru a rozpíjejících se barev. Dozvíte se vše potřebné k tomu, abyste mohli začít s akvarelem vytvářet svěží obrazy a na plno si tuto techniku užívat. Kromě toho vás v průběhu práce seznámíme s užitím teorie barev, kontrolovaným i náhodným rozpíjením barev, lazurováním a kombinováním akvarelu s jinými médii. Vhodné pro úplné začátečníky i mírně pokročilé. Více info o tomto kurzu ZDE.

MALOO-malovani-u-more_12
Снимок_экрана_2021-12-14_в_17.04.41-removebg-preview

Pastelkou moderně a od začátku s lektorkou Klárou Koldovou (17.07. – 22.07.2022) – milujete barevný svět kolem sebe a chtěli byste se naučit kreslit pastelkami jinak, než je znáte ze školních lavic? Toužíte umět krásně kreslit a jediné, co vám brání, je strach, že to nezvládnete? Překonejte ho, dejte své touze křídla a s důvěrou se k nám přidejte. Naše kurzy jsou připraveny pro úplné začátečníky a nepředpokládáme, že kreslit umíte. My vás to naučíme. Během kurzu vás budeme učit nejen kreslit pastelkou, ale zároveň vás budeme učit kreslit. Nemusíte mít tedy žádné zkušenosti s kresbou jako takovou. Pokud je mít budete, poznáme to na prvních kresbách a zužitkujeme tuto vaši výhodu.

Koupačka – malovačka se bude již potřetí konat v rodinném hotelu Ermi (https://www.ermihotel.cz/) nedaleko hlavního města, který bude celý jenom náš. Vracíme se mimo jiné proto, že krom skvělého ubytování, úžasného wellness a nádherné přírody skýtající možnost krásných procházek okolím, mají prvotřídního kuchaře, který celý pobyt pozvedl na skutečný gastronomický zážitek a vyhověl i nejnáročnějším dietologickým požadavkům účastníků. V bazénu s mořskou solí jistě využijete plavky, opalovací krém, sluneční brýle též nezapomeňte přibalit. Okolí hotelu je bohaté na zajímavé výlety a také je zde možnost koupání v přírodním lomu. Více info… ZDE
12804356-9f9d8e

Po dlouhých procházkách nádhernou brdskou přírodou jistě oceníte masáž, dle Vašeho výběru, ceník ZDE.

Pokud bude slunečno, malujeme pod širým nebem nebo v otevřeném altánku. V případě špatného počasí máme k dispozici vnitřní salónek. Všechny pomůcky jsou v ceně a budou připraveny přímo na místě. S sebou potřebujete jen parádní náladu, chuť tvořit a tvrdé desky formátu A3, které budeme potřebovat jako podložku pro malbu a na hotové výkresy.

20191001_175533

Cena za 5 nocí – Brdy  10.07. – 15.07.2022 / 17.07. – 22.07.2022 / 14.8. – 19.8.2022 / 21.08. – 26.08.2022:

  • Polopenze dospělý: 8 750 Kč
  • Plná penze dospělý: 9 950 Kč
  • Polopenze dítě: 7 450 Kč
  • Plná penze dítě: 8 750 Kč

(*pozn.: Cena je včetně kurzovného. Dětská cena se vztahuje pouze na děti od 2 do 10 let ubytované v pokoji se dvěma plně platícími osobami. Starší děti platí plnou cenu. Děti do 2 let zdarma bez nároku na lůžko..)

6 KURZŮ ZA CENU 1-9

Buchov 1.8. – 7.8.2022

Cena 9 800,– je včetně ubytování, vegetariánské stravy a všech pomůcek. 

Louti 10.8. – 14.8.2022

Cena 7 300,– je včetně ubytování, vegetariánské stravy a všech pomůcek. 

Kurz ilustrace krásných tváří a postav 
Vydej se s námi do světa barevných fantazií, ve kterém je možné vše, co si dokážeš představit. Budeme rozvíjet tvořivost a představivost za použití rozličných výtvarných technik, médií a pomůcek. Ponoř se s námi do světa kouzel a pohádkových bytostí v novém kurzu ilustrace.

Pavla (zakladatelka našeho ateliéru) je vášnivá výtvarnice a jejím posláním je objevovat tvůrčí potenciál u všech, kteří po tom zatouží. Je až neuvěřitelné, jaké tvůrčí diamanty dokáže vykřesat v každém z nás.
V naší nabídce máme víkendové kurzy ilustrace zaměřené vždy na nějaké téma a malbu portrétu nebo postavy. Kurzy ilustrace jsme také zařadili do letních pobytových akcí a můžeš tak strávit báječnou dovolenou s malováním.
Po návratu můžeš své ilustrace porovnat s ilustracemi z oblíbených dětských knih a uvidíš, že tvé dílo předčí mnohé z nich. Společně prožijeme krásný čas a vytvoříme úžasné originální ilustrace a nádhernou energii. Pojďme dělat naši duši šťastnější a svět krásnější.

6 KURZŮ ZA CENU 1-11

Co můžeš od kurzu očekávat:

🟠naučíš se kreslit krásné tváře, postavy, nebo floristické ilustrace (téma je vždy u kurzu uvedeno)

🟠vhodné i pro úplné začátečníky

🟠vydáme se cestou kreativity, inspirace a barev

🟠přestaneš se bát a začneš svobodně malovat

🟠odpočineš si a načerpáš energii

🟠seznámíš se s novými lidmi

Pokud se přihlásíte a zaplatíte zálohu na kurz Malování u vody 2022 do 28. 02. 2022 získáte od nás zdarma online kurz v hodnotě až 1000 Kč dle vlastního výběru a můžete tak s námi kreslit a malovat i po návratu domů. Přizvěte své známé, kamarády nebo příbuzné, ať se k naší jedinečné dovolené s malováním připojí také a získáte navíc online Kurz hravé ilustrace.  Více info ZDE.

Počet osob: 1

Naši lektoři

12

Pavla je tvůrkyní všech osobitých koncepcí, které u nás naleznete a neustále hledá nové cesty a východiska, jak šířit své výtvarné poslání. Energická žena, která vás svým entusiasmem vtáhne do výtvarného světa, ze kterého už není cesty nazpět. Pavla ve svých hodinách nabízí zcela komplexní přístup k dané technice od teorie, praxe, historie a přidává jakési spirituální cosi navíc. A tato přidaná hodnota od mistra svého oboru činí z jejích hodin vskutku jedinečný zážitek.

Снимок экрана 2022-01-10 в 13.56.13

Klára je absolventkou Přírodovědecké fakulty UK a výtvarného oboru na Týnské škole v Praze. I přes to, že je kreslení a malování Klářinou přirozeností, snažila se skrze svá studia a pracovní specializaci tomuto zaměření uniknout. Osud ji však vždy zavedl zpět k výtvarné práci. Nakonec pochopila, že nemá cenu se bránit a tvorba se stala její důležitou životní náplní. Klára je součástí naší Mozaika party od roku 2018 a lektorování je pro ní činnost, která ji neustále přináší nové podněty a poznatky.

Снимок экрана 2022-01-10 в 13.57.09

Dana umí s tužkou kouzlit již od malička. Nic Danině tužce neuniklo –  dveře, stěny a každý cár papíru sloužily k jejímu tvoření. Tato vášeň ji provází celým životem a dovedla ji až k nám do ateliéru, kde vás seznámí s oblíbenou technikou kreslení pravou mozkovou hemisférou. Na metodě kreslení pravou mozkovou hemisférou je Daně sympatické zejména to, že díky výsledkům, kterých dosahují i začátečníci, poskytuje dostatečnou motivaci u kreslení vydržet a dále se zlepšovat.

Tady se můžete podívat, jak se nám dařilo minulý rok:

Galerie ilustrace krásných tváři a postav:

Podívej, co o nás napsali

2
1