fbpx

Letní dovolená u vody s malováním se pro velký úspěch vrací i v roce 2023. Užijte si nezapomenutelnou dovolenou se svými blízkými v srdci krásné brdské přírody a ponořte se s námi do kouzelného světa barev. Zdokonalte se v technice kresby pastelem, akvarelové malby nebo malby akrylem na plátno a přidejte se do tvůrčí skupiny lidí, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu. Přihlaste se ještě dnes! Kapacita není nafukovací a bývá tradičně rychle zaplněna.

Těšit se můžete na tyto techniky:

Pastelem snadno a krásně jemné doteky prstů v prachu zářivých pigmentů. Práce s neobyčejně krásnými pastely je až dojímavě hravá a člověk snadno zapomene na zbytek světa. Krása pastelu je dostupná i tomu, kdo vůbec kreslit neumí. Krůček po krůčku vás povedeme od prvního nesmělého šrafu k hlubšímu poznání teorie barev v praxi.  Volbou vhodných předloh vám pomůžeme tvořit nádherné obrazy a postupně získáte jistotu. Vhodné pro úplné začátečníky i mírně pokročilé. Pokud jste již náš kurz Pastelu absolvovali, můžete klidně jet s námi. Tento koncept kurzu bude rozvíjet vaše současné dovednosti.

Снимок_экрана_2022-01-06_в_16.46.30-removebg-preview

Tajemství akvarelové malby – svěží lehkost průsvitných barev, pod kterými dýchá papír. To je to pravé kouzlo akvarelu. Na našem pobytovém kurzu zkrotíme nevyzpytatelné chování mokrého papíru a rozpíjejících se barev. Kromě toho, že si osvojíme techniku akvarelové malby, naučíme se hledat inspiraci a techniky pro uplatnění nápadů, které budeme dál kreativně rozvíjet. Tvorba bude originální a bude mít příběh. Budeme stylizovat obrázky a předlohy se nám stanou inspirací pro rozvíjení osobního stylu.

Kreativní akvarel (skicář)  tomto ročníku se poprvé můžete zapsat na kurz experimentálního nebo kreativního akvarelu. V kurzu experimentálního akvarelu budeme pracovat s akvarelovým skicákem, což si s velkým úspěchem vyzkoušeli účastníci posledního ročníku malování v Brdech, a v kurzu kreativního akvarelu budeme prozkoumávat rozličné akvarelové ilustrační techniky a pracovat s různými médii.

Experimentální akvarel na kurzu experimentálního akvarelu začíná to pravé dobrodružství. Budeme prozkoumávat rozličné akvarelové techniky, pracovat s různými médii a rozvíjet práci s akvarelem. Naučíme se nebát se experimentovat a přidávat do práce další kreativní nástroje. Budeme se učit malovat akvarelem od úplných začátků a posuneme se k extrémně svobodnému procesu tvorby. Budeme kombinovat akvarel s barevnými inkousty, tuší i akvarelovým uhlem. Inspirace je velmi rozmanitá a my se jí v tomto kurzu naučíme hledat kdekoli.

Ilustrace krásných tváří  –  nakreslit obličej už nikdy nebude těžké. Naučíme se, jak snadno v pár krocích zvládnout proporce, aby obličej vždy vypadal skvěle. Pomocí různých mix médií a technik vykouzlíme obličeji půvab, jiskru v oku, tón v pleti i stínování. Budeme kreslit různé tvary očí, nosu i rtů a naučíme se nebát měnit výraz nebo charakter. Po skončení kurzu budete umět malovat nádherné obličeje a komponovat je do přitažlivých barev pozadí. Nechte se vést a uvidíte, jaké tvůrčí diamanty se ve vás ukrývají a to přesto, že jste nikdy nemalovali. 

Снимок_экрана_2022-01-06_в_15.55.36-removebg-preview

Malování akrylem na plátno – všestrannost, pohodlné používání a dostupnost jsou přednosti, které řadí práci s akrylem mezi nejoblíbenější techniky. Akryl je díky svým unikátním vlastnostem, jako je rychlé schnutí, pestrá paleta pigmentů, ředitelnost vodou, snadné vrstvení a mnoho dalších, vhodný jak pro profesionální umělce, tak pro začátečníky. Díky jejich nekonečné variabilitě, můžete akrylové barvy použít pro vytvoření siných – pastózních vrstev, nebo naopak přidáte více vody a dosáhnete tak transparentních akvarelových efektů. Čeká vás dovolená plná barevného dobrodružství. Žádná předloha nebude stejná. Naučíte se míchat vlastní palety barev a objevíte možnosti osobitých pohledů na malované objekty. S akrylem prožijete pocit osvobození a vydáte se na cestu vlastní tvorby.

12804356-9f9d8e

Do hotelu Ermi (https://www.ermihotel.cz/se vracíme již počtvrté, protože je na skvělém místě – nedaleko Prahy a přesto uprostřed krásné přírody, protože mají prvotřídního kuchaře, který celý pobyt vždy pozvedne na skutečný gastronomický zážitek a vyhoví i nejnáročnějším dietologickým požadavkům všech zúčastněných, protože hotel je vždy celý jen náš a protože je nám tu prostě dobře. V bazénu s mořskou solí se v parných dnech po vyčerpávající tvorbě vždy skvěle osvěžíme a můžeme pokračovat ve výtvarné praxi. Pro inspiraci můžete vyrazit do nádherné brdské krajiny v okolí hotelu a pokud máte raději koupání v přírodě, můžete zamířit do nedalekého přírodního lomu. Když je slunečno, malujeme pod širým nebem nebo v otevřeném altánku. V případě špatného počasí je k dispozici vnitřní salónek.

Všechny pomůcky jsou v ceně a přivezeme je pro vás přímo na kurz. S sebou přibalte jen parádní náladu, chuť tvořit a tvrdé desky formátu A3, které budeme potřebovat jako podložku pro malbu a na hotové výkresy.

20191001_175533
Termíny:
9. - 14. 7. 23 - Kreativní akvarel (Pavla)
16. - 21. 7. 23 - Experimentální akvarel + Ilustrace krásných tváře 
13. - 18. 8. 23 - Akryl + Pastel (Pavla + Klára)
  • Plná penze dospělý:11 950 Kč
  • Polopenze dospělý: 10 200 Kč
  • Plná penze dítě (2-10 let včetně): 10 750 Kč
  • Polopenze dítě: (2-10 let včetně): 9 450 Kč

(*pozn.: Cena je včetně kurzovného. Dětská cena se vztahuje pouze na děti od 2 do 10 let ubytované v pokoji se dvěma plně platícími osobami. Starší děti platí plnou cenu. Děti do 2 let zdarma bez nároku na lůžko..)

Co můžeš od kurzu očekávat:

naučíš se kreslit krásné tváře, postavy, nebo floristické ilustrace (téma je vždy u kurzu uvedeno)

vhodné i pro úplné začátečníky

⚪vydáme se cestou kreativity, inspirace a barev

⚪přestaneš se bát a začneš svobodně malovat

⚪odpočineš si a načerpáš energii

⚪seznámíš se s novými lidmi

Počet osob: 1

Naši lektoři

12

Pavla je tvůrkyní všech osobitých koncepcí, které u nás naleznete a neustále hledá nové cesty a východiska, jak šířit své výtvarné poslání. Energická žena, která vás svým entusiasmem vtáhne do výtvarného světa, ze kterého už není cesty nazpět. Pavla ve svých hodinách nabízí zcela komplexní přístup k dané technice od teorie, praxe, historie a přidává jakési spirituální cosi navíc. A tato přidaná hodnota od mistra svého oboru činí z jejích hodin vskutku jedinečný zážitek.

Снимок экрана 2022-01-10 в 13.56.13

Klára je absolventkou Přírodovědecké fakulty UK a výtvarného oboru na Týnské škole v Praze. I přes to, že je kreslení a malování Klářinou přirozeností, snažila se skrze svá studia a pracovní specializaci tomuto zaměření uniknout. Osud ji však vždy zavedl zpět k výtvarné práci. Nakonec pochopila, že nemá cenu se bránit a tvorba se stala její důležitou životní náplní. Klára je součástí naší Mozaika party od roku 2018 a lektorování je pro ní činnost, která ji neustále přináší nové podněty a poznatky.

Снимок экрана 2022-01-10 в 13.57.09

Dana umí s tužkou kouzlit již od malička. Nic Danině tužce neuniklo –  dveře, stěny a každý cár papíru sloužily k jejímu tvoření. Tato vášeň ji provází celým životem a dovedla ji až k nám do ateliéru, kde vás seznámí s oblíbenou technikou kreslení pravou mozkovou hemisférou. Na metodě kreslení pravou mozkovou hemisférou je Daně sympatické zejména to, že díky výsledkům, kterých dosahují i začátečníci, poskytuje dostatečnou motivaci u kreslení vydržet a dále se zlepšovat.

Tady se můžete podívat, jak se nám dařilo minulý rok:

Galerie ilustrace krásných tváři a postav:

Podívej, co o nás napsali

2
1