LETNÍ DOVOLENÁ SE ŠTĚTCEM V RUCE

Umělecký kurz u moře nebo naše tradiční malování u vody v Brdech jsou pokaždé tou nejlepší dovolenou. To nejsou slova, která bych si vymyslela. To jsou slova, která slýchám každý rok.

NOVINKY a těšení

Já se na letní pobytové kurzy vždycky těším dokonce několik měsíců předem, protože pro vás připravuji nové koncepty kurzů. Miluju emoce spojené s těšením. Je to takové neodbytné vnitřní lochtání. A letos mne to hodně lochtá na všechny připravené kurzy. Ani nevím, co bych si být vámi sama vybrala. Myslím, že bych jela na všechny termíny..-))

KURZY pro ÚPLNĚ ZAČÁTEČNÍKY a KONCEPTY pro POKROĆILÉ MALÍŘE

Pro naše inventární účastníky máme nádherné nové kurzy a pro úplné začátečníky skvělou zprávu. Budete tak nadšeni, jak vám to pod naším vedením jde a jak vás malování nadchlo, že se z vás také brzy stane náš láskyplný inventář..-))

KREATIVNÍ FLOW – transformační zážitek

Na mých kurzech se naučíš nejen perfektně zvládnout zvolenou techniku jako řemeslo, ale také vnímat svět kolem sebe jako inspiraci pro svou svobodnou tvorbu. Naučit se kopírovat předlohy je jedna věc, ale umět se od nich odpoutat a malovat na vlně tvůrčího flow, je teprve hluboký transformační zážitek, který tě dovede na samostatnou uměleckou cestu. A je už na tobě, jestli si budeš malovat pro sebe a pro radost nebo jestli svůj koníček přeměníš na profesionální úroveň. 

Jako každý rok tak i letošní sezónu se mnou bude učit skvělá lektorka Klára Koldová, která ze všech konceptů umí vykřesat úplné maximum a profesionálně je obohatit o další cvičení, díky kterým řemeslně rostete. Letos si Klára pro Vás připravila velmi zajímavý nový kurz mixmédia ilustračních technik pro všechny, kteří milují pastel, pastelku a další média.

LETNÍ KURZY

Kurz ilustrace a stylizace kombinované techniky

Chcete jet na výtvarný kurz, ale přitom si více hrát a méně se zatěžovat dřinou realistické kresby? Chcete přičichnout k různým výtvarným technikám jako je pastelka, pastel, akvarel, linery, barevné tuše a k možnostem jejich kombinací? Každý den při dopolední výuce Vám představíme nejméně 2 techniky, můžete si vybrat, nebo zvládnout obojí. I ta realistická kresba nepřijde zkrátka, základy jsou potřeba, ale nebude nutným cílem. Odpoledne můžete celé věnovat rekreaci jiného druhu, nebo si ji spestřit zvládnutím kreativního úkolu, který si pro Vás lektor vždy nachystá a druhý den s Vámi zkonzultuje.

💡Pár tipů, které techniky a motivy si na kurzu vyzkoušíte: práce s pastelka a její kombinace s médii – blending, burnishning, rozmyvani lihovými médii. Akvarelové pastelka, urychlení práce pastelkou pomocí lineru či akvarelu. Vyskrabavaci techniky olejového pastelu. Kombinace lineru, či tušové kresby perem s akvarelem. Suchý pastel trochu jinak. Stylizace, cvičení na podporu kreativity a další.

Cesta ke kreativnímu koníčku, který vás bude naplňovat, je snazší, než si možná myslíte.

Kurz umění skicování

Tzv. skečink, skicování, se v poslední době stal samostatným výtvarným oborem, zatímco dříve sloužil spíše pro přípravu a studie pro definitivní dílo. V tomto kurzu jsme si pro vás stanovili 2 cíle: jednak vás naučit se nebát nakreslit cokoliv, ať už to vidíte kolem sebe v reálném světě, nebo třeba jen nosíte v hlavě. Za druhé vám chceme ukázat výtvarné techniky, a nastínit určitá pravidla, která vám pomohou udělat tuto vaši skicu, ač může zpočátku působit neuměle, výtvarně zajímavou a efektní. To obnáší mimo jiné základy stínování, zvládnutí praktické perspektivy, pár tipů, jak si pomoci při kresbě figury, ať už v klidu či v pohybu. Naučíte se, jak Vám může pomoci při kreslení reality mřížka. Hlavní je nebát se, výsledky pak přijdou samy. 

Od prvního krůčku a portrétové linky až ke dveřím rámařství pro umělecký rám. Tam tě dovedu na kurzu Akvarelového portrétování. Na světě není žádná pleťová barva hezčí než ta, kterou si sami namícháme. Omezenou paletou se naučíš míchat pleti světlé, broskvové, bronzové, evropské, africké či asijské. Krok za krokem tě provedu k tvorbě akvarelového portrétu při jehož zrodu nám bude realistická fotografie naší referencí a inspirací. Předchozí zkušenosti s portrétováním nepotřebuješ. Ukážu ti techniky, jak nakreslit perfektní portrét bez proporčních dovedností a ty se bez zbytečného napětí pustíš rovnou do barevného dobrodružství. Pokročilí kreslíři, kteří by se chtěli v portrétování zdokonalit, budou mít v přípravě kresby jinou cestu. Požadovanou náročnost probereme před zahájením kurzu.

Kurz pastelu – snadno a krásně

Umělecké pastely jsou výjimečné. Balancují mezi kresbou a malbou, a navíc práce s nimi je velmi hravá a snadná. Kromě palety barev a vhodného papíru potřebujete už jen vaše prsty. Vhodné pro začátečníky i pokročilé. Krása pastelu je dostupná i tomu, kdo vůbec kreslit neumí. Volbou vhodné předlohy vám pomůžeme tvořit krásné obrazy přírodních scenérií. Na své si ovšem přijdou i tací, kteří již s kresbou zkušenosti mají, poněvadž to ve vás z prvních obrázků rozpoznáme a povedeme vás k lepším výsledkům.

Umělecký KURZ U MOŘE nebo naše tradiční malování U VODY V BRDECH jsou pokaždé tou nejlepší dovolenou. To nejsou slova, která bych si vymyslela. To jsou slova, která slýchám každý rok.

Do hotelu Ermi se vracíme již počtvrté, protože je skvěle umístěn nedaleko Prahy a přesto uprostřed krásné přírody. Mají prvotřídního kuchaře, který vždy zajišťuje skutečný gastronomický zážitek a splní i nejnáročnější dietologické požadavky všech účastníků. Hotel je vždy jen náš a cítíme se tu prostě dobře. V parných dnech se osvěžíme v bazénu s mořskou solí po vyčerpávající tvorbě a poté můžeme pokračovat ve výtvarné praxi. Pro inspiraci můžeš vyrazit do nádherné brdské krajiny v okolí hotelu a pokud preferuješ koupání v přírodě, máš možnost navštívit nedaleký přírodní lom. 

MOŘE – All Inclusive V ŘECKU, Hotel Calamosbeach, Cena včetně kurzu a profesionálních pomůcek, soukromá pláž, malování venku pod krytou terasou, DBL pokoj s výhledem na moře (garantováno pouze při rezervaci do 15.3.2024)

Všechny potřebné pomůcky jsou zahrnuty v ceně a přivezeme je přímo na kurz. Stačí, když si přibalíš dobrou náladu, chuť tvořit a tvrdé desky formátu A3.

Hotel Ermi Brdy – https://www.ermihotel.cz/

Hotel Calamosbeach Řecko – https://calamosbeachhotel.hotelbrain.com/gallery/

Malování u MOŘE
24.6.- 01.7.2024 - Akvarelové flow inspirováno přírodou (Pavla) / PLNO
24.6.- 01.7.2024 - Kurz umění skicování (Klára) / PLNO
26.8.-02.9.2024 - Tajemství akvarelové malby (Pavla)
26.8.-02.9.2024  - Malujeme na plátno – akryl (Pavla)

Cena 26 990,- (slevy na dítě zjistíme dle případného počtu dětí)

Rezervační záloha 9900,- do 15.3.2024 . Cena je včetně letenky.

Malování v Brdech

14.7.-19.7.2024 Ilustrace a stylizace komb. techniky (Klára) / PLNO

14.7.-19.7.2024 Pastelem snadno a krásně (Klára) / PLNO

14.7.-19.7.2024 Akvarelové flow inspirováno přírodou (Pavla) / PLNO

07.7.-12.7.2024 – Tajemství akvarelové malby (Pavla)

07.7.-12.7.2024 – Malujeme na plátno – akryl (Pavla)

4.8.-9.8.2024 Kurz umění skicování (Klára)

4.8.-9.8.2024 Ilustrovaný portrét akvarelem (Pavla)

Cena 12.725,- polopenze 

plná penze – 13 950Kč, 11 550Kč (dítě 2-10), zálohy – 6 975Kč, 4 575Kč (dítě 2-10)

polopenze – 12 725Kč, 11 075Kč (dítě 2-10), zálohy- 5 750Kč, 4 100Kč (dítě 2-10)

Všechny potřebné pomůcky jsou zahrnuty v ceně a přivezeme je přímo na kurz.

Stačí, když si přibalíš dobrou náladu, chuť tvořit a tvrdé desky formátu A3, které budou sloužit jako podložka pro malbu a hotové výkresy.

K moři si pomůcky rozdáme (půjčíme) do kufrů na letišti – každý poveze svůj balíček.

Malovat u Řecku i v Brdech budeme v dopoledních hodinách. Kdo bude chtít, může pokračovat odpoledne i večer.

U moře máme volno v den příjezdu, odjezdu a někdy uprostřed dáme také celý den volný.

Co můžeš od kurzu očekávat

  • přestaneš se bát malování a začneš s námi tvořit
  • zamiluješ se s námi do barev
  • vhodné i pro úplné začátečníky
  • vydáme se cestou kreativity, inspirace a barev
  • po celý rok a další roky jsme spolu v kontaktu v uzavřené skupině
  • odpočineš si a načerpáš energii
  • seznámíš se s novými lidmi
  • užiješ si tu nejlepší dovču
Počet osob: 1

Naši lektoři

12

Pavla je tvůrkyní všech osobitých koncepcí, které u nás naleznete a neustále hledá nové cesty a východiska, jak šířit své výtvarné poslání. Energická žena, která vás svým entusiasmem vtáhne do výtvarného světa, ze kterého už není cesty nazpět. Pavla ve svých hodinách nabízí zcela komplexní přístup k dané technice od teorie, praxe, historie a přidává jakési spirituální cosi navíc. A tato přidaná hodnota od mistra svého oboru činí z jejích hodin vskutku jedinečný zážitek.

Снимок экрана 2022-01-10 в 13.56.13

Klára je absolventkou Přírodovědecké fakulty UK a výtvarného oboru na Týnské škole v Praze. I přes to, že je kreslení a malování Klářinou přirozeností, snažila se skrze svá studia a pracovní specializaci tomuto zaměření uniknout. Osud ji však vždy zavedl zpět k výtvarné práci. Nakonec pochopila, že nemá cenu se bránit a tvorba se stala její důležitou životní náplní. Klára je součástí naší Mozaika party od roku 2018 a lektorování je pro ní činnost, která ji neustále přináší nové podněty a poznatky.

Tady se můžete podívat, jak se nám dařilo minulý rok

Galerie 

Podívej, co o nás napsali