Týden tvoření pro všechny malé milovníky výtvarna od 6 do 11 let. Příměstský tábor s výjimečným programem je skvělou alternativou k obrazovkám telefonů a počítačů.

06.07. – 10.07. 2020 / 03.08. – 07.08.2020

 

Na našich uměleckých kurzech a táborech chceme malým výtvarníkům poskytnout příležitost pracovat ve větším měřítku, než jim je běžně umožněno v rámci povinné školní docházky. Proto dětské mimoškolní a prázdninové aktivity plánujeme tak, aby poskytovaly dětem vysoce kvalitní tvůrčí činnosti pro rozvoj jejich vlastní kreativity, a zároveň je skrze zábavnou tvorbu seznamujeme s uměleckými technikami a jejich významnými představiteli.

Ateliér je velmi dobře dostupný pro celou Prahu –jsme v centru Smíchova. Parkování je 50 metrů v OC Smíchov po dobu dvou hodin zdarma. Tramvaj a metro 50 metrů. Kolem bloku není modrá zóna. Za pouhých deset minut jsme v nádherném parku Sacre Coeur. Park se rozkládá v zahradách stejnojmenného kláštera a jeho součástí je několik dětských hřišť a sportovišť. V parku je volně přístupný areál mladých přírodovědců. Ve venkovních výbězích jsou zde poníci, prasátka, ale i mnohem exotičtější zvířata jako klokani, papoušci, lamy a mnohé další. Takovou oázu by v centru Prahy málokdo očekával. Děti to zde budou zbožňovat.
Ratolesti si přebíráme a předáváme v ateliéru v časech 08:00 (08:30) – 17:00 (17:30).

Kurz je veden profesionálními lektory s letitými pedagogickými zkušenostmi a bohatou výtvarnou praxí. Vše dětem vysvětlíme s potřebnou trpělivostí a ochotou. Dětská radost je pro nás důležitá a těšíme se na veselých pět dní s nimi. 

tabor galerie 8

Během letních táborů děláme 1-2 výtvarné aktivity každý den. Dopoledne strávíme v kreativním prostředí Ateliéru. Na výtvarných projektech se necháme inspirovat velkými mistry, jako je Frida Kahlo, Salvador Dalí, Henri Matisse …

Odpoledne máme naplánované aktivity se skicákem a barvami v terénu. Navštívíme minizoo přírodovědeckého klubu, kde budeme skicovat (kreslit) klokany, papoušky a další zvířátka. 

Uspořádáme báječný piknik na loukách v parku Sacre Coeur. Společně naservírujeme ovocné zátiší a pak tu báječnou kompozici zbaštíme.  Díky chutnému poznání o životě a díle Paula Cezzana už se nikdy na jablko nebudou dívat stejným způsobem. 🙂 

A protože umění může mít i hodnotu užitnou,  děti si navrhnou vlastní borduru (tapetu) ve stylu Henriho Matisse. Společně se zajdeme podívat na dokončovací práce v tiskárně a odtud si mistrovskou borduru odnesou domů. Bordura je na velmi kvalitním samolepicím papíru a je zahrnuta v ceně stejně jako všechny profesionální pomůcky, materiál a vstupenky.

Každodenní přebytky energie vydáme na hřištích s prolézačkami, a když nebudeme držet v ruce skicák, bude v nich třeba dobrá zmrzlina.

Cena

4 750,- korun za pět dní

Veškeré vstupenky, pomůcky i umělecký materiál jsou zahrnuty v ceně – děti s sebou nepotřebují vůbec nic kromě dobré nálady.


Za každé další přihlášené dítě získáváte slevu 500 Kč a Vaše děti si tábor užijí společně se svými kamarády.