*Jelikož MŠMT neumožňuje online kurzy akreditovat, nelze je hradit z prostředků určených na DVPP.

malujeme na plátno – akryl

Zamilujte si brilantní akrylové barvy, jejich pohodlné používání, všestrannost i dostupnost. Přednosti, které tuto techniku řadí mezi nejoblíbenější.

Kurz jsme připravili tak, abyste vše krok po kroku zvládli a výtvarně rostli.

*Naučíme Vás malovat vlastní náměty tak, abyste nemuseli pouze kopírovat předlohy.

*Osvojíte si techniku akrylové malby včetně teorie barev, která rozhodně není nudná

*Získáte jistotu a sebevědomí pro vlastní tvůrčí činnost

*Obohaťte svůj život o pocity štěstí, radosti a naplnění

Akryl je na poli výtvarných technik relativní novinkou a zpopularizován byl až na počátku 20. století. Svou praktičností si záhy získal celý avantgardní umělecký svět a moderna patří akrylu.

Akryl je díky svým unikátním vlastnostem (rychlé schnutí, pestrá paleta pigmentů, ředitelnost vodou, snadné vrstvení aj.) vhodný jak pro profesionální umělce, tak pro začátečníky.

V našem kurzu akryl pro začátečníky se účastník seznámí se všemi potřebnými pomůckami, technickými aspekty a výtvarnými metodami, které jsou nezbytné pro ovládnutí této variabilní malířské techniky.

Teorie a míchání barev, druhy štětců, techniky prolínání a mnoho dalšího. To vše jsou poznatky, se kterými je účastník seznámen a které si vyzkouší aplikovat na různé výtvarné náměty – malba květin, vodního ptactva, bílého objektu na bílé plátno a dalších.

Na konci kurzu je účastník schopen implementovat všechny získané zkušenosti do samostatné tvorby.

Pochopení barevné teorie vás dovede ke svobodnému tvoření a umožní vám míchat své vlastní palety barev, odstínů a tónů.

Akrylovými barvami můžeme vytvářet silné, pastózní vrstvy a pokud je více zředíme vodou, podaří se nám dosáhnout transparentních akvarelových efektů.

Postup malby jsme pro Vás připravili ve dvou verzích. Ve zrychlené s mluveným slovem pro ty, kteří upřednostňují práci rychle shlédnout a pustit se hned do malování. Druhá verze je bez zrychlení, výklad je shodný se zrychlenou verzí, ale v podobě titulků.

Můžete vyzkoušet, která varianta Vám bude více vyhovovat anebo použít obě. Na rychlou se podívat a pomalou si pustit při práci. Pracovali jsme v tempu potřebném pro začátečníky, videa si však můžete při práci rzychlit nebo stopnout a pracovat ve svém tempu.

Jako bonus získáváte v rámci tohoto kurzu dalších 5 videí malby obrazů pro inspiraci a učení se očima.

Pokud byste měli zájem malbu akrylem rozvíjet, podívejte se na všechny možnosti. Máme stálý ateliér v centru Prahy u metra Anděl a pravidelně dojíždíme do desítek českých měst.

Akryl učíme od začátečníků až po velmi náročné techniky, jejich zvládnutí Vás posune na profesionální úroveň aktivního výtvarníka či umělce.

Přidejte se k nám a dělejte s námi svět barevnější.

V rámci kurzu nakreslete tyto obrázky

NAŠE PORTFOLIO