Kurz olejomalby

víkendový kurz v Praze

Kurz klasické olejomalby

je určen všem zájemcům o tuto stěžejní techniku výtvarného umění. Ať už byste ji chtěli jen krátkodobě vyzkoušet anebo se jí věnovat dlouhodobě.

S výukou začneme od úplného začátku na jednodušších tématech. V průběhu práce si názorně ukážeme vše, co je potřebovat znát k úplnému pochopení a zvládnutí techniky olejové malby.

Postupně vás povedeme od prvních nesmělých tahů ke svobodné a uvolněné malbě. Každou práci i její postup společně probereme, včetně užití barevné teorie, pomůcek, technologií a vhodných technik.

Teorie se v našem ateliéru nemusíte vůbec bát, protože ji budete získávat tou nejhezčí formou při samotné malbě. Nebude to žádná nuda, vše si ukážeme a dostatečně vyzkoušíme. Z každé lekce si odnesete nadšení z pokroku, kterého jste dosáhli.

Získáte ohromné zkušenosti a přitom nebudete mít pocit, že se musíte učit. Budete tvořit a malovat. Získáte dovednosti, díky kterým se osamostatníte, a vaše práce získají umělecký rozměr.

VÍCE O TECHNICE

KURZ KLASICKÉ OLEJOMALBY

S výukou začneme postupně na jednodušších tématech a přímo během práce si budeme názorně ukazovat, jak se barvy vzájemně míchají,  abychom jimi docílili žádaného odstínu, ale i prostoru v obraze, světla anebo objemu malovaných předmětů, či modelů. 

Začneme zcela od začátku  rozvržením obrazu kresbou a kompozice a správného umístěním do formátu. Naučíme se správně vidět perspektivu nejen v kresbě, ale i v prostoru. Prostor a vzdušnou perspektivu, zejména krajinomalby budeme muset vyjádřit barvou a jejím odstupňováním pomocí namíchaných tónů. Poznáme jak důležitá je v obraze role světla a naučíme se světlo i objem přesvědčivě vyjádřit  pomocí barevných kontrastů.

Během výuky budeme přímo za pochodu diskutovat o problematice olejomalby, jednotlivých tématech  a technice a bude zodpovězen jakýkoliv dotaz, který se naskytne.    

Můžete čerpat maximum a využít zcela individuálního přístupu lektora. Náš lektor olejové malby je špičkový profesionál s lidským přístupem a milou povahou.

Věnuje se každému dle jeho přání, nároků a individuálních potřeb.

Galerie kurzu „Olejové malby na plátno“

Přihlásit se na víkendový kurz
    *Jméno
    *Příjmení
    *Email
    *Telefonní číslo

Objednávky přijímame e-mailem na info@ateliermozaika.cz.

+420 720 153 747  / +420 725 534 523 +420 720 153 507 / +420 724 583 331


Prosím, akceptujte naší pracovní dobu od 10:00 do 18:00 hodin.

NAŠE PORTFOLIO