INVERZNÍ KRESBA – Kurz černobílé elegance

1-29244348_10208988350019817_646809889955381248_o

Černá a bílá vedle sebe působí velmi vznešeně až honosně. A proč na nás tak působí? Protože tyto dvě barvy obsahují všechno a nic.

Bílá barva obsahuje všechny spektrální barvy v optimálním poměru. Bílá je barvou světla, zvětšuje prostor, napomáhá v přemýšlení a posouvá k neomezené otevřenosti. Bílá je chladivá barva. Od pradávna je symbolem čistoty a nevinnosti. Má projasňující charakter a jsou ji přisuzovány uzdravující účinky.

Černá barva z vědeckého vnímání není žádnou barvou. Černá je v podstatě pouze nedostatek světla. Všechny ostatní barvy absorbuje, což znamená, že neodráží žádný barevný třpyt a barvy nepropouští. Každou barvu však vedle sebe velmi zdůrazňuje. Černá symbolizuje tajemno, mystiku, uzavírá a také izoluje.

Kurz inverzní kresby můžete přijmout jako metodu, která využívá světlých médií a tmavých podkladů. 

Naučíte se věci a předměty vnímat nejen v jejich barvách, ale také pomocí světel, lesků a odrazů. Pochopíte, jak rozložení černé a bílé dodává fotografiím a obrázkům hloubku. Vyzkoušíte si kresbu bílou pastelkou, rudkou i křídou v bílé barvě, rozdíl mezi suchým a olejovým bílým pastelem. V rámci kurzu získáte základní zkušenosti v reálné kresbě a postupovat budete od jednoduchých cvičení k více náročným projektům tak, abyste se v kresbě zdokonalovali. Na tomto kurzu však nevyučujeme kresbu jako takovou a proto účastníci, kteří absolvovali kurz pravou hemisférou mohou očekávat lepší výsledky.

Pokud budete otevření, můžete kurz vnímat nejen v jeho „akademické“ rovině. Svět kolem nás je odrazem toho, jak jej vnímáme.

Věděli jste například, že nosíte-li černé oblečení, bráníte všem barvám, aby prostoupily k vaší kůži?

Přijďte objevit náš černobílý svět.