tajemství akvarelové malby

Vyberte si svůj termín ZDE
Cena kurzu včetně pomůcek: 2990 Kč

Akvarel je velmi náročná technika a tak se snadno může stát, že se Vám první obrázky nebudou dařit dle Vašich představ. V případě malby akvarelem se na procesu práce podílí nejen vize autora, ale také papír a větší množství vody. Což je na jednu stranu krásné, protože Vás vždy čeká nějaké vzrušující překvapení.

Na stranu druhou to může být společně s nezkušenýma rukama někdy trochu k pláči. A proto jsme tu my, abychom Vám ukázali vlastnosti papíru i barev a techniky této malby tak, abychom Vám dovolili vyniknout v této nádherné technice plné hravosti a překvapení.

Staňte se mistry a podmaňte si papír i barvy tak, aby Vás poslouchaly.

Akvarel je plný náhod a překvapení. Když ale porozumíme vlastnostem papíru a nanášení barev, naučíme se předpokládat, jak se náš materiál v danou chvíli zachová a svou malbu se naučíme ovládat.

V této technice má autor malbu jen z části pod svou kontrolou. Svou velkou úlohu sehrávají všichni zúčastnění. Tedy i voda, papír a barvy. Akvarelové barvy se vodou ředí a pracuje se s jejím nemalým množstvím. Papír se pod mokrou barvou rozpíná a vlní. V záhybech papíru se hromadí větší množství barvy a z vyvýšených míst naopak barva rychle stéká. Z tohoto důvodu bývá akvarel posuzován jako jedna z nejtěžších technik v malování a v samotném počátku se může zdát zcela nemožné malbu ovládnout a dosáhnout svých představ.

Seznámíme se s technikami mokré a suché malby. Budeme se seznamovat s tím, jak se barvy míchají a vytvářejí různé jejich odstíny. Když bude čas a venku porostou plody, nějaké barvy si i uvaříme anebo Vám alespoň prozradíme, jak si je můžete uvařit doma.

Naprosto se uvolníme a barvy budeme stříkat, cákat, rozpíjet. Naučíme se nechat barvy volně téci nebo vést kontrolovanou kapku.

Přihlásit se na víkendový kurz
    *Jméno
    *Příjmení
    *Email
    *Telefonní číslo