Malujeme na plátno – akryl

Vyberte si svůj termín ZDE
Cena kurzu včetně pomůcek: 3490 Kč

„Barvy jsou úsměvem přírody“.  Přijď  se s námi i na nás usmívat po celé dva dny  🙂 a nech se unést barevným světem.

Malování akrylem na plátno je jedna z nejjednodušších technik, kterou zvládne opravdu každý i přesto, že kreslit vůbec neumí. Předlohy jsou k dispozici jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilejší malíře a o každé předloze i  postupu vždy komunikuješ s naší milou a trpělivou lektorkou, která  tě povede krůček po krůčku.

První den každý krok lektorka  nejen vysvětlí, ale také namaluje na plátno a představí  spoustu zajímavých tipů a triků, jak snadno a rychle dosahovat různých efektů. Snadno a s úsměvem si namaluješ dva obrázky na plátno tak, jak tě lektorka bude provázet.

Druhý den tě  povedeme více k samostatnosti a na konci kurzu zjistíš, že nás už vůbec nepotřebuješ.:-) Vybereš si další dvě předlohy, kterým se budeš  věnovat a  věř nebo ne, ani si nevšimneš, kdy  ses sám sobě stal učitelem 🙂

Na začátku dvoudenního kurzu tě seznámíme nikoli s nudnou, ale velmi záhadnou teorií barev, povíme si vše také o štětcích, abychom se uměli orientovat ve výtvarných potřebách a hlavně, abychom  mohli malovat, kdykoli po tom zatoužíme.

Kurzy jsou vedeny v přátelské atmosféře ve skupince stejně naladěných lidí. Užívat si ho budeš od rána do odpoledne a  na vlastní kůži zažiješ, jak čas letí.

Pokud jste už na kurzu Akrylu byli, můžete postupovat také od začátku. Obsah kurzu pro začátečníky je od června 2020 nový.

Akryl II – mírně pokročilí

Víkend plný prozářených barev a obrazů, ze kterých prostupují emoce a dojmy. V tomto kurzu akrylové malby prozkoumáte hlubší možnosti práce s barvou. Objevíte tajemství prolínání, lazurování a míchání transparentních barev. Od něžné bílé se přenesete do ohniska červeného západu slunce a písečných dun. Začnete objevovat výtvarný svět pohledem umělců a začnete chápat, že znalosti teorie barev vedou k svobodné tvorbě. Akryl si zamilujete a budete toužit po dalším kurzu.

Akryl III – rozvinuté techniky

Čeká vás víkend plný barevného dobrodružství. Žádná předloha nezůstane stejná. Budete se učit míchat vlastní palety barev a objevíte možnosti osobitých pohledů na objekty malby. Prožijete pocit osvobození a vydáte se na cestu osobní tvorby. 

Akryl IV – zvířata

Pokud Vás láká zkusit malovat déšť nebo zvířata, nemusíte nutně absolvovat předcházející kurzy akrylové malby v naší nabídce. Sice se nevracíte k základní teorii, ale lze kurz absolvovat i bez těchto praktických znalostí. 

Pokud máte domácího mazlíčka a chcete si jej namalovat, vezměte si jeho fotku s sebou. Dostatečně velkou. Minimálně ve formátu A4 a přes celou stránku. V nejlepším případě předlohu pošlete do Ateliéru e‑mailem a oni vám dají zpětnou vazbu na její kvalitu pro malbu.

Přihlásit se na víkendový kurz
    *Jméno
    *Příjmení
    *Email
    *Telefonní číslo