CESTA KE KREATIVITĚ: Vyhlášení vítězů

Kreativní proměna

V průběhu soutěže jsem občas nahlédla do příběhů, které k nám postupně přicházely. Chtěla jsem vědět, zda souzní zasílané osudy s mou představou o Kreativní proměně a jestli jsme oslovili někoho, pro koho bychom mohli být přínosem.

Blížil se čas, kdy jsem se měla rozhodnut, jaké příběhy vyberu. Kreativní proměna je dlouhodobý proces a pomalá cesta k vlastnímu tvůrčímu potenciálu. Nevyhlásili jsme žádnou soutěž na počet laiků s rychlou odměnou o sadu barevných pastelek. Už pro samotné přihlášení jste museli vynaložit nemalé úsilí. Vyhradit si čas, zklidnit mysl a zamyslet se nad složitou otázkou. Hledali jste, vraceli jste se v čase zpět, česali jste myšlenky a s různými pocity jste je uspořádali na papír. S důvěrou a s očekáváním jste se rozhodli svůj příběh sdílet s námi.

Celá ta dlouhá léta kdykoli vedu kurzy kreslení, přemýšlím, jak málo je mi dovoleno během víkendu své „žáky“ poznat. Každý se liší a co vyhovuje jednomu, nesedí druhému. Je potřeba otevřít se a být na příjmu všem signálům. Po celý víkend. Málokdy jsou lidi vidět na první pohled. Většina z prvu ukazuje své vojáky ochránce pod různými druhy masek. Nejlepší odměnou za dobře vykonanou práci, jsou mi kromě vašich krásných obrázků také vaše ruce, které mi jdete při rozloučení podat společně s přátelským úsměvem a pohledem, který vypoví víc, než slova.

Tentokrát je to jinak. Poznávám vás v tichosti z dlouhých příběhů, zachumlaná ve své oblíbené dece s hrnkem voňavého čaje krátce po té, co usnuly obě moje děti. Chvíli přemýšlím, jak by asi vypadal kurz, na kterém bychom se potkali všichni společně a já vás už předem takhle znala. Kam bychom se asi posunuli? Všichni.

V ruce držím mnoho stránek těžkých osudů, komplikovaných vztahů a mnoho nešťastných událostí. Každý příběh mě přenáší někam zpět do mé vlastní minulosti a přivábí osobní vzpomínku, náladu té doby nebo alespoň její vůni.

Čtu životy asi dvaceti žen. Některé z vás jsou lvice bojovnice, jiné zase plachá zvířátka. Umožnily jste mi vstoupit do vaší duševní krajiny a projít s vámi dlouhou cestu ve společenství cizích křivd i vlastních chyb. Nejraději bych vás všechny vzala za ruku a doprovodila vás k vašemu tvůrčímu dítěti, které by vás něžně objalo..-))

Ale tak to nejde a ani to tak nefunguje. Čeká mě i některé z vás hodně práce a já mám omezenou kapacitu..-)). Musím se tedy rozhodnout, které příběhy vyberu. Je to těžké, to mi věřte. Co udělat mohu a udělám ráda, je to, že na místo dvou příběhů vyberu tři, které budu doprovázet na tvůrčí cestě.

Vám všem ostatním posílám dárek, který by vám měl zpřístupnit nové možnosti a pootevřít ty dveře, kterých se bojíte, anebo vám chybí prostředky. Dárek Vám pošleme co nejdříve a přeji, ať vám slouží, jak potřebujete.

Jména, jenž se skrývají za příběhy, které vám brzy nasdílíme jsou:

Štěpánka Vernerová

Markéta Šestáková

Pavla Kratěnová

Těším se na Vás a všem vám děkuji, že jste mě na chvíli zastavily.

Přeji krásné dny a sledujte kreativní proměnu tří statečných žen. Přeji si, aby se příběhy a cesta staly inspirací pro další z vás. Příběhy a rozhovory s účastníky proměny budeme brzy sdílet. Sledujte naše stránky.

 

CESTA KE KREATIVITĚ aneb namalujme si vlastní budoucnost

 Život je příliš důležitý, než aby o našem osudu rozhodovali jiní, anebo nešťastné události.

Máte pochybnosti o svých tvůrčích schopnostech?

Mnohé příčiny, proč si nevěříme, se formují již v dětství. Od té doby si v sobě neseme psychické bloky, které v nás uzavírají touhu po seberealizaci. Snadno se necháme pohltit negativními myšlenkami, které nám říkají, že za nic nestojíme, anebo že spoustu věcí nezvládneme.

Aby nám život mohl poskytnout vše, co nabízí, musíme to být právě my, kdo svůj život vede.

Sebevědomí je stav, kdy si plně uvědomujeme sami sebe. Tedy jsme si zcela vědomi svých silných i slabých stránek. Sebevědomí se nevyznačuje čistě pozitivními schopnostmi. Teprve když si plně uvědomujeme sami sebe, jsme schopni také dělat aktivní kroky ke změnám. V jiném případě je to pasivní přijímání myšlenek a názorů našeho okolí.

Pokrok za dva dny u jednoho a téhož účastníka

Omezující faktory v sebedůvěře a kreativní tvorbě pocházejí nejčastěji od autorit.

Jako příklad uvedeme příběh Petra, kterého paní učitelka ve IV. třídě postavila před tabuli a donutila ho, aby si svléknul kalhoty. Nelíbilo se jí, že namaloval kratší nohy ke zbytku těla. Do té doby byl Petr velmi šikovný v kresbě automobilů a motorek. Na každém obalu sešitu měl nějakou svoji kresbu. Jakmile však došlo k ponížení před třídou, odmítal dále malovat.

Jeden z několika obrázků účastníka kurzu Tajemství akvarelové malby. Za víkend si jich domů odnesete až šest.

Sdílejte s námi svůj příběh, a my vám pomůžeme najít cestu zpět k vašemu tvořivému JÁ. 

Napište nám svůj příběh nebo vzpomínku, která se týkala předčasného ukončení vaší kreativní tvorby. Nyní máte příležitost svůj život otočit zcela jiným směrem, vydáte-li se s Mozaikou na dobrodružnou cestu či romantické rande s vaším vnitřním umělcem.

Kromě toho, že budete moci zdarma absolvovat všechny kurzy, které pořádáme, budete mít příležitost pod vedením kouče pracovat na rozvoji osobnosti a kreativních schopností.

Můžete být z jakéhokoli města, protože pořádáme kurzy po celé České republice. Najděte si to své město zde

Ateliér Mozaika vybere příběh, který si zaslouží léčebnou péči.

Tvorba prokazatelně zlepšuje náladu. 🙂

Ze zaslaných příběhů vybereme ty, které se dotknou nejvíce našeho srdce. Jsem přesvědčena, že kreativita nám byla dána jako dar a my bychom kreativitu na oplátku měli ve svém životě používat.  Uvědomuji si, jak velké množství lidí se potkalo se zážitkem, který vytvořil trvalý tvůrčí blok. Ráda bych tímto krokem pomohla alespoň některým z nich. Snad se jejich kreativní proměna stane inspirací i mnoha dalším lidem. Není důležité, kde se zrovna nacházíme, ale k čemu směřujeme. Proto není nikdy pozdě začít. Vyhradit si pravidelně čas sám pro sebe a věnovat se zároveň tvůrčí činnosti, je skutečně uzdravující pro naši mysl i naši duši.“

Slova Pavly Macháčkové, zakladatelky Ateliéru Mozaika

Podmínky soutěže

Pokud budete vybraný/vybrána jako výherce, je třeba:

• absolvovat alespoň čtyři víkendové kurzy v průběhu 3 měsíců (nárok však budete mít na všechny)
• uskutečnit 2 osobní schůzky s koučem Ateliéru Mozaika v Praze
• skype či telefonní konzultace jednou za tři týdny
• plnění aktivit dle zadání, které povedou k sebeuvědomění a ke svobodě vyjádření
• chuť podělit se s ostatními čtenáři o osobní příběh, úskalí a nezdary na cestě a nakonec o dosažené úspěchy

Příběhy zasílejte do 30. 10. 2019. Dne 15. 11. 2019 budou zveřejněny na našich stránkách příběhy, které byly vybrány. Nezapomeňte uvést vaše jméno, mail a telefon, na kterém Vás můžeme kontaktovat.

PŘIHLASTE SE DO SOUTĚŽE CESTA KE KREATIVITĚ


Jak jste se o soutěži dozvěděli?

Souhlasím s podmínkami soutěže.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Prohlédněte si podmínky soutěže a souhlas se zpracováním osobních údajů.