Kurz olejomalby

SEMESTRÁLNÍ VÝUKA v Praze

the-framework-1138294_1280

INFO:

Cena: 4 700 Kč
10 lekcí po hodinách
30 hodin výuky

✔️ Cena za hod. 156 Kč

✔️ Veškeré pomůcky Vám poskytneme zdarma

✔️ Káva, čaj a sladké pohoštění v ceně

TERMÍNY:

Každý měsíc předáváme nový semestr (možné vstoupit i v průběhu)

STŘEDA/ 15:00 –18:00
pravidelně každou středu 10 týdnů

Adresa konání kurzu:

ul. Jindřicha Plachty 30, Praha 5- 150 00

Program kurzu

Kurz klasické olejomalby

je určen všem zájemcům o tuto stěžejní techniku výtvarného umění. Ať už byste ji chtěli jen krátkodobě vyzkoušet anebo se jí věnovat dlouhodobě.

S výukou začneme od úplného začátku na jednodušších tématech. V průběhu práce si názorně ukážeme vše, co je potřebovat znát k úplnému pochopení a zvládnutí techniky olejové malby.

Postupně vás povedeme od prvních nesmělých tahů ke svobodné a uvolněné malbě. Každou práci i její postup společně probereme, včetně užití barevné teorie, pomůcek, technologií a vhodných technik.

Teorie se v našem ateliéru nemusíte vůbec bát, protože ji budete získávat tou nejhezčí formou při samotné malbě. Nebude to žádná nuda, vše si ukážeme a dostatečně vyzkoušíme. Z každé lekce si odnesete nadšení z pokroku, kterého jste dosáhli.

Získáte ohromné zkušenosti a přitom nebudete mít pocit, že se musíte učit. Budete tvořit a malovat. Získáte dovednosti, díky kterým se osamostatníte, a vaše práce získají umělecký rozměr.

VÍCE O TECHNICE

KURZ KLASICKÉ OLEJOMALBY

S výukou začneme postupně na jednodušších tématech a přímo během práce si budeme názorně ukazovat, jak se barvy vzájemně míchají,  abychom jimi docílili žádaného odstínu, ale i prostoru v obraze, světla anebo objemu malovaných předmětů, či modelů. 

Začneme zcela od začátku  rozvržením obrazu kresbou a kompozice a správného umístěním do formátu. Naučíme se správně vidět perspektivu nejen v kresbě, ale i v prostoru. Prostor a vzdušnou perspektivu, zejména krajinomalby budeme muset vyjádřit barvou a jejím odstupňováním pomocí namíchaných tónů. Poznáme jak důležitá je v obraze role světla a naučíme se světlo i objem přesvědčivě vyjádřit  pomocí barevných kontrastů.

Na nejrůznějších a postupně těžších námětech od zátiší, krajiny, portrétu až po figuru si vyzkoušíme různé olejové techniky. Sami pak budete volit, zda vám více vyhovuje spontánnější malba Alla prima – malba jednou vrstvou nebo práce na pokračování ve vrstvách. Naučíme se malbou vytvářet struktury, používat polopastozní vrstvy i pasty. Objevíte možnosti a efekty lazur.

Odhalíme tajemství malování lidské pleti, techniku jemných přechodů se světel do stínů, pro jejichž dokonalé provedení byla olejomalba stvořena. Naučíme se pochopit a v praxi provádět techniku sfumata, která je pro plné zachycení reality nutností. Probereme i mistrovské vzory slavných malířů a odlišnost jejich malířských technik. Dostaneme se i k celkovému vývoji a podobám olejomalby během historie a jednotlivých epoch umění. 

CHCI DALŠÍ INFORMACE

KURZ KLASICKÉ OLEJOMALBY

Vzhledem k možnostem olejomalby bude postupně dán prostor každému pro vlastní výběr námětu a toho, čeho by se chtěl v olejomalbě naučit. Každopádně si vyzkoušíme malovat krajinu, kde jsou stromy,  krajinu s vodní plochou a kdo bude chtít i krajinu s architekturou i její perspektivou. Pozastavíme se nad náročností a proměnlivostí malby oblohy a mraků, zkusíme si portrét i nahé lidské tělo, samozřejmě dle chuti a možností každého, můžeme se věnovat složitosti malby draperie, lesklých předmětů a zkusit květinové, či jiné zátiší. 

Během výuky budeme přímo za pochodu diskutovat o problematice olejomalby, jednotlivých tématech  a technice a bude zodpovězen jakýkoliv dotaz, který se naskytne.    

Z kurzů si každý odnese tolik, co sám bude chtít. Můžete čerpat maximum a využít zcela individuálního přístupu lektora anebo si nasadit sluchátka a zcela se ponořit do svého světa.

Náš lektor olejové malby je špičkový profesionál s lidským přístupem a milou povahou. Věnuje se každému dle jeho přání, nároků a individuálních potřeb.

 

Kurz Dějiny umění ZDARMA….více zde

LEKTORKA – Beata Kurucz

image0

Beáta je umělkyně s bohatou výstavní historií a osobitým malířským stylem. Od roku 2012 studovala malbu na Akademii výtvarných umění, kde prošla ateliéry Roberta Šalandy, Jiřího Sopka a Michaela Rittsteina a má za sebou řadu skupinových i samostatných výstav. 

V roce 2010 obdržela 1. místo za malbu figury na Bienále Figura 2010 v Českém Krumlově a v roce 2018 se stala 11. finalistkou v Ceně kritiky za mladou malbu

Ve svém portfoliu má i  malířské techniky jako nástěnné malby typu freska, sgrafito či štukolustro. S tradičními výtvarnými metodami se dále setkala, když se účastnila tvorby replik starých mistrů pro Národní galerii s dodržováním dobových technologických postupů.

Galerie kurzu „Olejové malby na plátno“

PŘEDBĚŽNÁ REZERVACE

Přihlásit se na kurz dějin umění - předběžná rezervace
    *Jméno
    *Příjmení
    *Email
    *Telefonní číslo

Objednávky přijímame e-mailem na info@ateliermozaika.cz.

+420 720 153 747  / +420 725 534 523 +420 720 153 507 / +420 724 583 331


Prosím, akceptujte naší pracovní dobu od 10:00 do 18:00 hodin.

NAŠE PORTFOLIO