*Jelikož MŠMT neumožňuje online kurzy akreditovat, nelze je hradit z prostředků určených na DVPP.

Online kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou

Online kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou vhodný především pro úplné začátečníky. Tedy pro všechny, kteří si myslí, že kreslit vůbec neumí. Ano, to jsou přesně ta slova, která slýcháváme nejčastěji. Stejně často ještě zaznívá: „No, možná naučíte všechny ostatní, ale mě fakt ne“. Přijďte si vyzkoušet vzrušující kurz, ze kterého si odnesete několik krásných obrázků včetně nakresleného portrétu.

A pokud snad patříte mezi lidi, kteří kdysi rádi kreslili a z nějakého důvodu jste tuto činnost nerozvíjeli, pak i pro vás bude tento kurz skvělým zážitkem a obrovským růstem. Na obrázcích pod textem se můžete podívat na výsledky lidí, kteří tvrdili, že neumí ani držet tužku v ruce. Stejně tak ale můžete vidět rozdíl od účastníka, který již zkušenosti měl a to poměrně velké. Přesto se zdokonalil a dopracoval se až k naprosto perfektní realistické kresbě a je vidět, že si z kurzu také odnesl obohacení a zlepšení.

Tedy pro koho je kurz určen?

Pro velmi širokou skupinu lidí, kteří chtějí zjistit, co v nich je😊. Pro každého, kdo hledá hezkou a obohacující činnost, která jej bude rozvíjet. Při kresbě si nádherně odpočinete, zapomenete na zbytek světa a budete osobně růst.

Během kurzu se naučíte, jak fungují mozkové hemisféry.

S každým cvičením vám poskytneme možnost uvědomit si a tedy i pochopit, jak váš mozek přijímá informace a jak s nimi dál pracuje. Vyzkoušíte si, jak lze snadno vyvolat konflikt mezi oběmi hemisférami a jak každá z nich úkol zpracuje zcela odlišným způsobem. Budeme vaši levou mozkovou hemisféru učit důvěřovat té pravé. Ono jí nakonec nezbyde nic jiného, než se podvolit a zjistit, že to takhle jde nejlépe. A váš Mr. Kritik a jeho kolega Mr. Perfect hovící v levé polovině, se budou té pravé s úctou klanět. 😊

V tomto kurzu získáte celkem 10 hodin výuky.

OBSAH KURZU

1. Úvod – o technice, pravá a levá polovina mozku

2. Vyvoláváme konflikt mozkových hemisfér. Váza, versus obličej

3. Levá se učí důvěřovat pravé – hrany a linie- kresba koně vzhůru nohama

4. Levá se vzdává – kresba poslepu. Pro velmi širokou skupinu lidí, kteří chtějí zjistit, co v nich je😊

5. Vnímání prostoru – pozitivní negativní formy – kresba židle

6. Vnímání vztahů, hran, světel a stínů. Kresba ruky – přenos 3D na 2D

7. Kresba pomeranče a všeho kolem sebe

8. Kresba židle

9. Kresba rtů a ucha. Modelace stínem

10. Jak se kreslí vlasy – objem

11. Kresba a proporce obličeje

12. Vlasy a stíny

V rámci kurzu nakreslete tyto obrázky

NAŠE PORTFOLIO