Víkendové kurzy

Kurz kreslení pastelkou

Po absolvování tohoto kurzu budete vědět, jak bez problémů zvládnout za víkend techniku kreslení a stínování pastelkou!

Snadno a krásně s křídou

Tento kurz je vhodný pro všechny, kteří si myslí, že kreslit vůbec neumí a nedokáží se to naučit. Technika kreslení křídou Vás vyvede z omylu! Zjistíte, jak krásně a hlavně snadno se naučíte kreslit úžasné obrazy.

Křída a rudka pro pokročilejší

Na tomto kurzu můžete rozvinout svojí techniku kreslení křídou, naučíte se zde, jak kreslit plenér, zátiší či kresbu podle sochy. Vyzkoušíme si práci s profesionálními křídami a papírem.

Malujeme akvarelem

Lákají Vás barvy a netroufnete si malovat na plátno? Zkuste práci s vodovkami. Jistě Vás mile překvapí, jak Vám to půjde a zdokonalení bude vidět. 

Malujeme na plátno

K tomuto kurzu překvapivě nepotřebujete vůbec žádné předchozí zkušenosti. Naučíme Vás vše potřebné od základů! Během víkendu vytvoříte čtyři krásné obrazy na plátně, které si odnesete domů a hlavně se naučíte zvládat tahy štětcem jako opravdový malíř. 

Recy-věci aneb dárky za babku

Kurz plný kreativních nápadů a tvoření z běžně dostupného materiálu, který nás téměř nic nestojí a najdeme jej všude kolem nás. Naučíme Vás, jak v obyčejných věcech vidět neobyčejné a jak málo stačí k tomu, abyste běžným maličkostem dýchli nový život.
Udělejte si na sebe trochu času a vyrazte na „rande“ tentokrát s umělcem, jenž je skrytý v každém z nás. Ať jste zruční nebo ne, jako mávnutím kouzelného proutku budou Vaše ruce tvořit.

Chci vědět více….

Neváhejte! Atmosféra při kurzu bývá krásným zážitkem a odpočinkem zároveň. Kurz je vhodný pro všechny věkové kategorie (dolní věková hranice je 9 let, doporučený věk je 12 let). Cena všech kurzů je vždy včetně pomůcek!

Termíny víkendových kurzů můžete vybírat v sekci víkendové kurzy – termíny a města.

Kurz probíhá dva dny (sobota, neděle) většinou v časech od 09.45 do 18.45 hodin. Kurz malování na plátno a malování akvarelem pak standardně v časech 9.45 – 16.00. V poledne máme přestávku na oběd.

K rezervaci kurzu je potřeba uhradit celou částku na náš účet dle pokynů v sekci ceník

Rezervace a dotazy na obsazenost na info@ateliermozaika.cz. Pokud si chcete být jistí, zda je na Vámi vybraném termínu ještě volno, ověřte si ještě před zasláním zálohy, zda je volné místo. Po odeslání zálohy se co nejdříve e-mailem zaregistrujte.
Do e-mailu napište termín, který jste si vybrali, variantu kurzu, počet přihlášených osob a také mobilní spojení na Vás. 

Na obrázky tvorby těchto technik se můžete podívat v galerii výtvarného ateliéru.

This post has 5 Comments

 1. Honza S. on Leden 30, 2017 at 1:46 pm Odpovědět

  Dobrý den,
  o víkendu jsem se s dcerou zúčastnili Vašeho kurzu „Kreslení tužkou portréty“ v Pardubicích s panem Karlem a musím říct, že jako lektor byl perfektní a naučil nás toho opravdu hodně. Jeho přístup byl profesionální, ale na druhou stranu přátelský, a proto i celý víkend proběhl v přátelské atmosféře. Mě osobně naučil nové věci, i když jsme si myslel, že kreslit trochu umím, takže mi zase otevřel více oči. Odnesl jsem si mimo jiné 2 pěkné portréty. A už se těším, že se přihlásím na další kurz „Malování na plátno“.
  Plánujete tento kurz otevřít někde poblíž Pardubic, Hradce Králové nebo Kolína?

  Hezký den.

  Honza S.

  • Pavla Macháčková on Únor 1, 2017 at 8:01 am Odpovědět

   Dobrý den,

   velice děkujeme za tak krásné hodnocení. Jsme rádi, že se Vám na kurzu líbilo, a že jste si ho užili. Panu Karlovo recenzi zašleme. 🙂

   Co se týče kurzů malby ve výše zmíněných městech zatím neplánujeme uspořádat. Nicméně tuto možnost projednáme s paní majitelkou. Každopádně Vám doporučuji sledovat naše stránky, kdybychom se rozhodli o uspořádání malby v některém ze zmíněných měst.

   S pozdravem

   Ateliér Mozaika.

 2. Jitka Fritzová on Duben 20, 2016 at 10:29 pm Odpovědět

  Dobrý den, Pavlo!

  Ještě jednou mockrát děkuji za nádherný víkend plný mé euforie z objevení netušeného… umím kreslit, jupííí! ? Teda umím kreslit jako začátečník, ale i tak jsem v mnohém překonala hranice, jaké jsem v sobě měla dosud za nepřekonatelné.
  Tímto si Vás dovoluji poprosit o laskavé zavedení do emailové databáze zájemců o další pražské kursy, jak pastelku, tak poté i akvarel.
  Budu se těšit na další výtvarné setkání a přeji Vám, rodině i miminku hodně zdraví do dalších dní.

  S barevným pozdravem
  Jitka Fritzová

  PS: Brzy nascanuji moje obrázky před a po a pošlu Vám je.

  • Pavla Macháčková on Duben 21, 2016 at 11:47 am Odpovědět

   Dobrý den, jsme moc rádi, že se Vám u nás na kurzu líbilo. Do databáze na případné nové kurzy jsme Vás zařadili. 🙂 Budeme se těšit na zaslání Vašich výtvorů. Přejeme pěkný den, Ateliér Mozaika

Leave a Comment